Důchodce s e-shopem

02|08|2016

Mám ŽL a e-shop, kde si za rok vydělám asi 14 000 Kč. Mám si na to pořídit EET? Jsem ve starobním důchodu.

Vždy záleží na tom, jaké druhy plateb přijímáte. Systému EET nepodléhají pouze platby provedené bankovním převodem z účtu na účet. Veškeré ostatní – tedy zejména platby v hotovosti, platební kartou, poukázkou, stravenkami, elektronickou peněženkou atd. – je třeba evidovat.

Podle posledních zpráv se však Asociaci malých a středních podniků a živnostníků ČR podařilo při jednání s ministerstvem financí vyjednat jednu výjimku pro e-shopy.

V případě e-shopů nebude dodání zboží přes přepravní firmy, které vyberou od zákazníka hotovost a pak převedou tyto peníze obchodu na účet, spadat pod evidenci tržeb.

Pokud ovšem bude přepravní firma prodejci zpětně předávat peníze v hotovosti, potom bude nutné doklad vystavit přes evidenci tržeb.

Celý článek na toto téma naleznete na tomto odkazu.

Doporučujeme pravidelně sledovat oficiální webové stránky Ministerstva financí ČR a Finanční správy ČR, kde je veřejnost pravidelně informována o novinkách v oblasti EET.

Konkrétní informace získáte také na místně příslušném finančním úřadě a od 1. 8. 2016 by měla Finanční správa ČR spustit speciální telefonickou infolinku sloužící k tomu, aby zodpovídala občanům dotazy související s EET.

Nenašli jste odpověď na váš problém?

Tvořte s námi obsah tohoto portálu. Napište nám, jaké informace vám chybí. Naši odborníci se budou věnovat všem vašim dotazům.

 
Váš dotaz:
Váš e-mail*:

* položku je nutno vyplnit