EET ve školních jídelnách

22|07|2016

Budou potřeba EET ve školních jídelnách?

Dle § 12 Hlavy III zákona o EET jsou z režimu evidence tržeb vyloučeny tržby ze stravování a ubytování žákům a studentům poskytovaného školou, vysokou školou nebo školským zařízením. Toto se vztahuje zejména na školní jídelny, menzy nebo internáty.

Výše uvedené se však týká pouze stravování žáků či studentů, nevztahuje se to tedy na prodej jídla externím strávníkům, např. důchodcům či maminkám na mateřské dovolené, kteří si do jídelny budou docházet pro obědy. Na to se již výjimka nevztahuje a tržby je třeba zaevidovat.

V neposlední řadě musíme zdůraznit, že systému EET podléhají pouze platby v hotovosti, platební kartou, stravenkami, poukázkami, elektronickou peněženkou atd. Platby přijaté bezhotovostním převodem na bankovní účet evidenci tržeb nepodléhají.

Nenašli jste odpověď na váš problém?

Tvořte s námi obsah tohoto portálu. Napište nám, jaké informace vám chybí. Naši odborníci se budou věnovat všem vašim dotazům.

 
Váš dotaz:
Váš e-mail*:

* položku je nutno vyplnit