Může vstupenka sloužit jako účtenka?

10|01|2017

Pokud by se na divadelní vstupenku doplnily všechny údaje o účtence, bylo by možné vstupenku považovat současně i za účtenku?

Určitě ano, zákon totiž nestanovuje přesnou formu ani způsob předání účtenky zákazníkovi. Říká pouze, že jste povinen předat zákazníkovi účtenku nejpozději v okamžiku skutečného přijetí platby a ve formě, která mu umožňuje s účtenkou dále disponovat.

Pokud tedy bude mít vstupenka všechny náležitosti dle § 20 ZoET, pak je možné ji považovat současně i za účtenku.

Nenašli jste odpověď na váš problém?

Tvořte s námi obsah tohoto portálu. Napište nám, jaké informace vám chybí. Naši odborníci se budou věnovat všem vašim dotazům.

 
Váš dotaz:
Váš e-mail*:

* položku je nutno vyplnit