EET už funguje v testovacím prostředí

EET už funguje v testovacím prostředí

29|06|2016

Testovací prostředí, tzv. Playground bylo spuštěno 13. 6. a slouží pro výrobce a dodavatele pokladních systémů. Přípravy na ostrý start EET tak jsou v plném proudu.

Nelekejte se ale, Playground je určen výhradně pro vývojáře softwaru pro pokladní zařízení a aplikací, které budou používána pro evidenci tržeb. Testovací prostředí jim umožňuje zjistit, zda jejich systém správně komunikuje s centrálním systémem Finanční správy a zda při komunikaci postupují po technické stránce správně.

Portál jaknaetržby.cz při spuštění nesměl chybět, proto jsme se vydali do pražského showroomu Dotykačkaspolečnosti Dotykačka. Ta na trh dodává pokladní systém pro restaurace, kavárny, hotely a obchody, který je připravený na EET. Byli jsme zároveň při tom, když byla v Dotykačce vytisknuta první účtenka se všemi náležitostmi pro EET.

Naše IT oddělení bylo tak dobře připraveno, že se nám podařilo vytisknout účtenku s FIK. Další dny jsme si pak hráli dál a zjišťovali jsme, zda dobře vytváříme PKP, BKP a zprávy správně podepisujeme,“ doplňuje ředitel IT společnosti Dotykačka Ondřej Bohuslav.

Důvody, proč Dotykačka uspořádala toto setkání, vysvětluje Michal Wantulok. „Jako dodavatel pokladního systému přicházíme na různých odborných seminářích a veletrzích do styku s živnostníky, kterých se evidence tržeb bude týkat, a často v tomto tématu tápou a nemají dostatek informací. Tato akce měla za cíl na některé z těchto dotazů odpovědět a na ty ostatní alespoň upozornit.“

Pokud hledáte spolehlivý pokladní systém, který je cenově dostupný, vyzkoušejte např. Dotykačku, která má v rámci skupiny Solitea více jak 25 000 aktivních uživatelů.

Nenašli jste odpověď na váš problém?

Tvořte s námi obsah tohoto portálu. Napište nám, jaké informace vám chybí. Naši odborníci se budou věnovat všem vašim dotazům.

 
Váš dotaz:
Váš e-mail*:
Pro účely zodpovězení Vašeho dotazu zpracováváme osobní údaje

* položku je nutno vyplnit