Novela zákona o EET začne platit nejpozději v první polovině roku 2020

Novela zákona o EET začne platit nejpozději v první polovině roku 2020

05|05|2019

Ministryně financí Schillerová v rozhovoru pro Euro.cz zmínila, že věří tomu, že v polovině května novela zákona o EET projde třetím čtením a začne platit nejpozději v první polovině příštího roku.

Schillerová se domnívá, že elektronická evidence tržeb “nesmí ustrnout v půli cesty”, jak sama prohlásila. Podle ní je cílem EET narovnání podnikatelského prostředí.

V rozhovoru došla řeč i na boj státu s podnikateli, kteří neevidují tržby. Ministryně Schillerová se domnívá, že “zpřísňování legislativy v tuto chvíli není namístě. Po náběhu zbývajících částí EET a při souběhu všech fungujících nástrojů bude mix kontrolních mechanismů naprosto dostačující.”

K projednávání zapojení zbývající třetí a čtvrté vlny by mělo dle dostupných informací dojít v první polovině května 2019. Obě vlny budou spuštěny ve stejný den.

Do třetí vlny patří stánkaři, provozovatelé taxislužby, svobodná povolání (lékaři, právníci, veterináři…), subjekty poskytující zdravotní péči, výrobci (pekaři, cukráři, řezníci…) a další.

Do čtvrté vlny patří opraváři strojů, zařízení, počítačů a výrobků pro osobní potřebu a převážně pro domácnost (hodinový manžel, opravář počítačů…) a řemeslníci jako elektrikáři, obkladači, malíři, pokrývači, poskytovatelé osobních služeb (kadeřnice, maséři, kartářky…), výrobci a další.

Opozice si na projednávání nachystala spoustu doplňovacích návrhů a bude usilovat o zablokování jednání.

Očekává se, že některé doplňovací návrhy budou přijaty. Jedná se například o výjimku z EET pro podnikatele, kteří za rok utrží nejvýše 600 tisíc korun v hotovosti a nezaměstnávají více než 2 pracovníky. Ti by mohli využít tzv. off-line režimu a tržby evidovat papírovou formou.

(Zdroj foto: Shutterstock.com)

Pokud hledáte spolehlivý pokladní systém, který je cenově dostupný, vyzkoušejte např. Dotykačku, která má v rámci skupiny Solitea více jak 25 000 aktivních uživatelů.

Nenašli jste odpověď na váš problém?

Tvořte s námi obsah tohoto portálu. Napište nám, jaké informace vám chybí. Naši odborníci se budou věnovat všem vašim dotazům.

 
Váš dotaz:
Váš e-mail*:
Pro účely zodpovězení Vašeho dotazu zpracováváme osobní údaje

* položku je nutno vyplnit