Odklad EET až na 1. 1. 2023

Odklad EET až na 1. 1. 2023

26|10|2020

Poslední fáze EET, jejíž start byl původně plánovaný na 1. května 2020, prošla několika odklady. Nejprve se začátek posunul na 1. leden 2021 a nyní po posledním jednání vlády až na 1. leden 2023, což je zatím nejdelší odklad vůbec. Vláda se tak rozhodla v souvislosti s pandemií koronaviru. Novelu zákona již schválil parlament a podepsal prezident.

Neumím si představit, že by podnikatelé, kteří teď mají existenční problémy, nyní sháněli pokladnu nebo vyřizovali autentizační údaje,“ uvedla na tiskové konferenci po jednání vlády Alena Schillerová.

3. a 4. vlna EET se měli dotknout zejména drobných živnostníků a řemeslníků, kadeřnic, lékařů, advokátů, soukromých lektorů, fotografů, řidičů autoškol a dalších profesí. Stávající dvě vlny, které běží od prosince 2016 a března 2017 jsou platné pro podnikatele ve stravovacích či ubytovacích službách a v maloobchodě. Ti se nyní mohou rozhodnout, zda evidenci tržeb dočasně pozastaví nebo zda budou pokračovat s již nastavenými pokladnami. EET je nyní pro ně dobrovolné a některá pokladní zařízení umožňují vypnutí této funkce

Budoucnost EET je nejistá také proto, že v roce 2021 budou volby do poslanecké sněmovny a v případě, že vyhrají strany, které EET zrovna nefandí, může dojít k jejímu úplnému zrušení.

Z důvodu odložení závěrečné fáze EET nyní nebudeme vkládat na tyto stránky nové články ani aktualizovat ty staré. Nadále jsme tu pro ale vás v naší podnikatelské poradně a můžete se na nás obrátit s žádostí o radu či pomoc v oblasti legislativy i pokladních systémů. Všem našim čtenářům děkujeme za přízeň a přejeme vám hodně štěstí a pevné zdraví.

Pokud hledáte spolehlivý pokladní systém, který je cenově dostupný, vyzkoušejte např. Dotykačku, která má v rámci skupiny Solitea více jak 25 000 aktivních uživatelů.

Nenašli jste odpověď na váš problém?

Tvořte s námi obsah tohoto portálu. Napište nám, jaké informace vám chybí. Naši odborníci se budou věnovat všem vašim dotazům.

 
Váš dotaz:
Váš e-mail*:
Pro účely zodpovězení Vašeho dotazu zpracováváme osobní údaje

* položku je nutno vyplnit