Vánoční kapři letos EET opět uplavou

Vánoční kapři letos EET opět uplavou

04|11|2019

Jak ovlivní elektronická evidence tržeb (EET) prodej živých ryb a vánočních stromků? Obchodníci trvdí, že jim tato povinnost značně komplikuje podnikání, zákazníci se zase obávají dramatického úbytku prodejců v ulicích.

Koho se tato povinnost dotkne již letos a kdo si s pořízením pokladního systému nemusí lámat hlavu se dozvíte v tomto článku.

Prodejci ryb mohou zůstat klidní

Nedávno schválená novela zákona o elektronické evidenci tržeb (EET) potvrdila předchozí dočasnou výjimku právě předvánočnímu prodeji sladkovodních ryb, která je však účinná pouze ve dnech 18. - 24. prosince každého kalendářního roku.

A jak jsou na tom prodejci vánočních stromků?

Na ty se žádná výjimka nevztahuje. Zařazení do jednotlivých fází se liší podle druhu podnikatelské činnosti.

Veřejně prospěšní poplatníci

Prodej vánočních stromků může být např. drobnou vedlejší podnikatelskou činností nejrůznějších spolků, svazů či sdružení. V tomto případě se vás EET netýká vůbec.

Vlastní produkce  (3. vlna EET od 1. 5. 2020)

Zahradníci, lesníci, majitelé lesních školek a další podnikatelé v rostlinné či živočišné výrobě se letos EET obávat nemusí. Jedná-li se o stromky z vlastní produkce, povinnost evidence tržeb je závazná až ve 3. vlně EET, tedy od 1. 5. 2020.

Maloobchodní prodejci (2. vlna EET od 1. 3. 2017)

Pokud však stromky nakupujete u dodavatele a poté je prodáváte koncovým zákazníkům, evidence tržeb se vás týká již od roku 2017 a pokud s touto činností začínáte, určitě se zaměřte na výběr vhodného pokladního systému.

Není třeba si pořizovat nákladnou registrační pokladnu. Elegantní a cenově dostupné řešení nabízí především pokladní systém fungující na tabletu s pokladní aplikací využívající platformu Android.

Pokud do pokladny chcete investovat minimum, postačí použít váš tablet s připojením k internetu nebo chytrý telefon, nainstalovat na něj pokladní aplikaci a k tomu dokoupit malou mobilní tiskárnu pro tisk účtenek zákazníkům.

Ekonomicky výhodným řešením pro jednorázový prodej je také zapůjčení pokladního zařízení. Krátkodobý pronájem celého systému vhodného pro EET na jeden den se vejde do 400 Kč a můžete si ho zapůjčit na libovolně dlouhou dobu.

(Zdroj: www.dotykacka.cz)

Pokud hledáte spolehlivý pokladní systém, který je cenově dostupný, vyzkoušejte např. Dotykačku, která má v rámci skupiny Solitea více jak 25 000 aktivních uživatelů.

Nenašli jste odpověď na váš problém?

Tvořte s námi obsah tohoto portálu. Napište nám, jaké informace vám chybí. Naši odborníci se budou věnovat všem vašim dotazům.

 
Váš dotaz:
Váš e-mail*:
Pro účely zodpovězení Vašeho dotazu zpracováváme osobní údaje

* položku je nutno vyplnit