Co drobní živnostníci?

29|10|2019

Stále jsem nepochopila, zda se tato záležitost týká i drobných živnostníků, např. kadeřníků, účetních, kosmetiček, uklízeček, zedníků apod.

Živností, o kterých se zmiňujete, se EET bude týkat také. Jedná se o služby, které budou zahrnuty do třetí fáze (ostatní činnosti), případně čtvrté fáze (vybraná řemesla).

Termín spuštění třetí vlny a čtvrté vlny byl odložen na 1. 5. 2020

Konkrétní informace nejsnáze zjistíte podle kódu NACE – vložením čísla IČO do následujícího odkazu http://apl.czso.cz/irsw/ nebo na příslušném finančním úřadě.

Systém elektronické evidence tržeb je často vykreslován v podobě strašáka, ale není důvod se změny bát. Podnikatelé si totiž budou moci pořídit takové zařízení, které jim vyhovuje, a navíc od dodavatele, kterého si sami zvolí. Na trhu jsou i české firmy, které nabízí kvalitní řešení za příznivé ceny. Navíc ministerstvo počítá s jednorázovou daňovou slevou 5000 Kč pro všechny živnostníky, kterých se v daném roce e-tržby týkaly. Významnou část nákladů si tak prostě odečtete z daní.

Pokud hledáte spolehlivý pokladní systém, který je cenově dostupný, vyzkoušejte např. Dotykačku, která má v rámci skupiny Solitea více jak 25 000 aktivních uživatelů.

Nenašli jste odpověď na váš problém?

Tvořte s námi obsah tohoto portálu. Napište nám, jaké informace vám chybí. Naši odborníci se budou věnovat všem vašim dotazům.

 
Váš dotaz:
Váš e-mail*:
Pro účely zodpovězení Vašeho dotazu zpracováváme osobní údaje

* položku je nutno vyplnit