EET jen pro jistotu?

01|08|2016

Skutečnost, že bezhotovostní platby nejsou předmětem elektronické evidence tržeb, je mi známa. Co mi není zřejmé, je toto: V případě, že neuskutečňuji hotovostní operace, musím systém elektronické evidence tržeb zavádět? Obávám se situace, že přijde nějaká kontrola a bude mi tvrdit, že jsem evidenci měla mít pro případ, že by některý ze zákazníků chtěl platit v
hotovosti. Pro úplnost dodávám, že takovýto způsob plateb nemáme.

Takové situace se rozhodně nemusíte obávat. Pokud tržby přijímáte výhradně bankovním převodem, režim EET se na vás nevztahuje, a vy se tedy do tohoto systému přihlašovat nemusíte.

Jako podnikatelka máte možnost si sama zvolit, které druhy plateb budete přijímat, stejně jako máte právo odmítnout zákazníka, který požaduje platbu v hotovosti.

Předpokládám, že si také evidujete vystavené faktury a výpisy z účtu – ty můžete předložit k případné kontrole pracovníkovi FÚ, aby bylo patrné, že s hotovostí opravdu nepracujete.

Každopádně kontroly či kontrolní nákupy budou prioritně směřovány tam, kde budou díky EET zjištěny nějaké nesrovnalosti. Vás by se tedy tyto kontroly ani neměly dotknout.

Pokud hledáte spolehlivý pokladní systém, který je cenově dostupný, vyzkoušejte např. Dotykačku, která má v rámci skupiny Solitea více jak 25 000 aktivních uživatelů.

Nenašli jste odpověď na váš problém?

Tvořte s námi obsah tohoto portálu. Napište nám, jaké informace vám chybí. Naši odborníci se budou věnovat všem vašim dotazům.

 
Váš dotaz:
Váš e-mail*:
Pro účely zodpovězení Vašeho dotazu zpracováváme osobní údaje

* položku je nutno vyplnit