Hospoda bez signálu

24|06|2016

Kdy musím začít s EET a jak na to? Jsem fyzická osoba podnikající dle živnostenského zákona (malá hospůdka). V provozovně nemám žádné pokrytí signálem.

Jako provozovatelka restaurace spadáte do první vlny EET: stravování v restauracích, u stánků a v mobilních zařízeních, s předpokládaným začátkem od 1. 12. 2016. Pro odesílání dat příslušnému FÚ je třeba mít zařízení, které je na EET připraveno čili umí odesílat FÚ příslušná data.

Nemusí to být nutně registrační pokladna – mnohem lepším a levnějším řešením jsou on-line systémy, které lze obsluhovat třeba z tabletu nebo chytrého telefonu. K tomu si pořídíte jen malou příruční tiskárnu, a je hotovo. Náklady jsou jen minimální, protože za on-line systém se většinou platí měsíční paušál ve výši několika stokorun.

Navíc ministerstvo počítá s jednorázovou daňovou slevou 5000 Kč pro všechny živnostníky, kterých se v daném roce e-tržby týkaly. Významnou část nákladů si tak prostě odečtete z daní. V případě, že se pohybujete v oblastech, kde není přístup k internetu, je třeba si u správce daně zažádat o výjimku, což bude možné tři měsíce před spuštěním EET. V takovém případě budete muset odesílat data vždy nejpozději do 5 dnů.

Pokud hledáte spolehlivý EET pokladní systém, který je cenově dostupný, vyzkoušejte např. Dotykačku, která má v Evropě přes 12 tisíc uživatelů.