Je nutné evidovat tržby i pro doplňkovou podnikatelskou činnost?

26|10|2016

Dočetl jsem se v tisku, že pokud roční tržby nedosáhnou 175.000 Kč, nemusím zavádět EET v případě tzv. doplňkové činnosti. Příklad: Provozuji hernu, kde je hlavní činností pronájem prostor a obsluha herních zařízení pro provozovatele loterií. Jako doplňkovou činnost mám činnost hostinskou – podávání nápojů za úplatu.Tato tržba z hostinské činnosti nepřesahuje 175.000 Kč za rok. Je možné tuto hostinskou činnost považovat za doplňkovou bez povinnosti mít EET?

Vydaná metodika MF přinesla upřesnění i v této oblasti. Při splnění obou níže uvedených podmínek máte nyní možnost začít evidovat tržby z minoritní (doplňkové) činnosti až současně s tržbami z činnosti hlavní.

Podmínky:

1) Minoritní činnost není provozována v samostatné provozovně.

2) Platby z minoritní činnosti tvoří max. 49 % z celkových plateb provozovny a současně nepřevyšují částku 175.000 Kč v dané provozovně za předchozí kalendářní rok.

Pokud hledáte spolehlivý pokladní systém, který je cenově dostupný, vyzkoušejte např. Dotykačku, která má v rámci skupiny Solitea více jak 25 000 aktivních uživatelů.

Nenašli jste odpověď na váš problém?

Tvořte s námi obsah tohoto portálu. Napište nám, jaké informace vám chybí. Naši odborníci se budou věnovat všem vašim dotazům.

 
Váš dotaz:
Váš e-mail*:
Pro účely zodpovězení Vašeho dotazu zpracováváme osobní údaje

* položku je nutno vyplnit