Jednorázový prodej

25|07|2016

Jak to bude s jednorázovými prodejci, kteří na bleším trhu příležitostně prodávají  přebytečné věci z domova, garáže nebo chalupy? A co živnostníci, kteří na tomto trhu prodávají věci nové čii potraviny? Tito živnostníci už u sebe budou muset mít mobilní portál pro EET?

Pokud jednou za čas sklidíte z vlastní zahrádky zeleninu či ovoce, natrháte květiny či vezmete přebytečné věci z domova a prodáte je, jak píšete, jedná se z pohledu státu o občasný přivýdělek, nikoli o podnikání. Tím pádem nepodléháte elektronické evidenci tržeb. 

Jestliže ovšem jde o podnikání, byť nárazové – například pravidelný prodej na farmářských či jiných trzích nebo burzách –, pak už nastává potřeba tržby evidovat.

V případě, že v této problematice nemáte jasno, je nejlepším řešením obrátit se na místně příslušný finanční úřad, kde vám poradí, zda se vás EET týká.

Nejjednodušším řešením EET pro nárazové akce, kdy potřebujete evidovat tržby třeba jen několikrát do roka a jde jen o občasný přivýdělek, je zapůjčit si pokladní systém. Takovou variantu již nabízejí některé společnosti (například Dotykačka). Nemusíte díky tomu investovat do pokladny ani své podnikání s nástupem EET zabalit – místo toho stačí složit zálohu a zaplatit půjčovné.

Krátkodobý pronájem celého systému vhodného pro EET na jeden den se vejde do 400 korun (zahrnuje čtečku čárových kódů, dotykovou pokladnu, pokladní zásuvku, tiskárnu účtenek a papír do tiskárny). Suma za dlouhodobý pronájem na jeden měsíc se pohybuje okolo 5 000 korun.

Pokud hledáte spolehlivý pokladní systém, který je cenově dostupný, vyzkoušejte např. Dotykačku, která má v rámci skupiny Solitea více jak 25 000 aktivních uživatelů.

Nenašli jste odpověď na váš problém?

Tvořte s námi obsah tohoto portálu. Napište nám, jaké informace vám chybí. Naši odborníci se budou věnovat všem vašim dotazům.

 
Váš dotaz:
Váš e-mail*:
Pro účely zodpovězení Vašeho dotazu zpracováváme osobní údaje

* položku je nutno vyplnit