Mobilní datové připojení

03|04|2017

Jsem zaměstnaný a přivydělávám si stánkovým prodejem o sobotách, pokud se někde konají kulturní akce. Tuto činnost vykonávám nárazově zhruba 5–6 měsíců v roce. Abych mohl evidovat, musel bych mít internet v mobilu, který dodnes nemám.

Stánkovým prodejem si sice přivydělávám, ale na druhou stranu se mi nevyplatí živit dvě internetová připojení, jelikož máme internet i doma. Pokladny nám nevadí, ale další náklady navíc už ano, protože v době, kdy nejezdíme, internet v mobilu nevyužijeme. Dá se toto nějak řešit?
Pokud si tuto službu budu muset pořídit, zajímá mě, zda si ji mohu uplatnit jako výdaj v daňové evidenci. Myslím tím, zda mohu uplatnit celou částku za internet, nebo jenom jeho poměrnou část. Pro nás to bude další výdaj navíc. Internet v mobilu si pořizuji pouze kvůli EET.

Povinnost evidovat tržby online se vztahuje i na stánkový prodej. Jestliže se pohybujete v oblastech, kde není přístup k internetu, můžete zažádat o výjimku u správce daně. To je možné tři měsíce před spuštěním vaší fáze EET. V takovém případě budete muset odesílat data vždy nejpozději do 5 dnů od uskutečnění tržby.

Každopádně datové připojení (třeba i přes mobilní telefon) je ve vašem případě nákladem podnikání. Můžete jej tedy uplatnit v daňové evidenci.

Pokud hledáte spolehlivý pokladní systém, který je cenově dostupný, vyzkoušejte např. Dotykačku, která má v rámci skupiny Solitea více jak 25 000 aktivních uživatelů.

Nenašli jste odpověď na váš problém?

Tvořte s námi obsah tohoto portálu. Napište nám, jaké informace vám chybí. Naši odborníci se budou věnovat všem vašim dotazům.

 
Váš dotaz:
Váš e-mail*:
Pro účely zodpovězení Vašeho dotazu zpracováváme osobní údaje

* položku je nutno vyplnit