Mohu tržbu zaevidovat s předstihem?

27|10|2016

Jsem plátce DPH. Prodávám zboží za hotové do zahraničí (SK, PL) s tím, že zboží přichystám a zavezu zákazníkovi např. do SK. V současnosti mám u sebe již vytištěnou fakturu, dodací list a pokladní doklad. Jakmile mi zákazník v hotovosti zaplatí, předám mu zboží a všechny doklady. Od března 2017 se mě pravděpodobně bude týkat EET (prodej do zahraničí). Chci se zeptat, jak a kdy řešit tisk pokladního dokladu? Mohu si pokladní doklad vytisknout přes EET již ve firmě a hotovost v podstatě vybrat až o několik hodin později? Pokud hotovost nepřivezu, pak bych ve firmě zase pokladní doklad vystornoval nebo počkal, až mi zákazník hotovost při další návštěvě vyplatí (za několik dní).

Je to přesně tak, jak uvádíte. Zákon o elektronické evidenci tržeb stanovuje, že poplatník je povinen zaevidovat tržbu a vydat zákazníkovi účtenku nejpozději v okamžiku skutečného přijetí platby.

Můžete však danou tržbu zaevidovat i s předstihem (v kanceláři ve firmě), vytisknout účtenku a zákazníkovi ji předat až v okamžiku předání zboží.

Pokud by z nějakého důvodu zákazník cenu za zboží neuhradil, je třeba účtenku co nejdříve vystornovat a data opět zaslat na Finanční správu stejným způsobem, pouze se zápornou hodnotou.

Další aktuální informace budeme průběžně zveřejňovat nasledujte pravidelně našemáš portálu.

Pokud hledáte spolehlivý pokladní systém, který je cenově dostupný, vyzkoušejte např. Dotykačku, která má v rámci skupiny Solitea více jak 25 000 aktivních uživatelů.

Nenašli jste odpověď na váš problém?

Tvořte s námi obsah tohoto portálu. Napište nám, jaké informace vám chybí. Naši odborníci se budou věnovat všem vašim dotazům.

 
Váš dotaz:
Váš e-mail*:
Pro účely zodpovězení Vašeho dotazu zpracováváme osobní údaje

* položku je nutno vyplnit