Musím mít registrační pokladnu, když pronajímám hotel?

31|05|2016

Mám pronajatý hotel a nájemní smlouva mi končí 31. 12. 2016. Chtěla jsem se zeptat, zda musím mít na ty dva měsíce registrační pokladnu a kdo by ji měl koupit – já nebo pronajímatel hotelu?

Jako provozovatelka ubytovacího zařízení spadáte do 1. vlny EET s předpokládaným začátkem od 1. 12. 2016 a od tohoto data jste povinna hlásit tržby příslušnému FÚ. Při přechodu na elektronickou evidenci tržeb rozhodně nemusíte kupovat registrační pokladnu. Bylo by to zbytečné. Nejen že jsou registrační pokladny nákladné, ale navíc ani nejsou tak efektivní. Mnohem lepším a levnějším řešením jsou ve srovnání s nimi různé moderní on-line systémy. Jejich vznik umožnil technologický vývoj v posledních letech, díky němuž nyní můžete své podnikání jednoduše obsluhovat třeba z tabletu nebo chytrého telefonu. K tomu si pořídíte jen malou příruční tiskárnu a je hotovo. 
Náklady jsou jen minimální – za on-line systém se většinou platí měsíční paušál ve výši několika stokorun. Na trhu jsou i české firmy, které nabízejí tyto systémy za velmi příznivé ceny. Navíc ministerstvo počítá s jednorázovou daňovou slevou 5 000 Kč pro všechny živnostníky, kterých se v daném roce e-tržby týkaly. Významnou část nákladů si tak zkrátka odečtete z daní. Co se týče toho, kdo bude tento systém pořizovat (zda Vy, nebo majitel hotelu), to je už čistě na vzájemné dohodě či postavení Vaší nájemní smlouvy. V případě dalších dotazů se na nás neváhejte opět obrátit.

Pokud hledáte spolehlivý pokladní systém, který je cenově dostupný, vyzkoušejte např. Dotykačku, která má v rámci skupiny Solitea více jak 25 000 aktivních uživatelů.

Nenašli jste odpověď na váš problém?

Tvořte s námi obsah tohoto portálu. Napište nám, jaké informace vám chybí. Naši odborníci se budou věnovat všem vašim dotazům.

 
Váš dotaz:
Váš e-mail*:
Pro účely zodpovězení Vašeho dotazu zpracováváme osobní údaje

* položku je nutno vyplnit