Může zájmový spolek zaevidovat tržby zpětně?

04|09|2017

Jsme nezisková organizace, zájmový spolek v oblasti ultralehkého létání. Jednou ročně pořádáme na našem letišti slet letadel. ...

...Na tomto sletu poskytujeme přilétajícím posádkám drobné občerstvení (klobásu, limo, kávu) a toto občerstvení dáváme posádkám zdarma. Na letiště se ale dostaví i řada návštěvníků, kteří si od nás mohou občerstvení zakoupit. (V minulosti nám tuto službu – prodej občerstvení – za úhradu zajišťoval jeden z našich členů, který už ale s podnikáním v oblasti stravování skončil. Obrat se pohyboval v řádu do 10 000 Kč.) Pokud tomu dobře rozumíme, můžeme jako spolek nakoupit nezbytné komponenty (pivo, limo, klobásy, pečivo…), doklady zanést do účetnictví a tam potom zaevidovat i přijaté tržby. Pokud se mýlíme, prosíme o vyjasnění.

Neziskové organizace či spolky evidují pouze příjmy z drobné vedlejší podnikatelské činnosti, a to pouze za předpokladu, že tyto příjmy překročí částku 300 000 Kč za rok nebo 5 % z celkových příjmů/výnosů organizace.

Jestliže se do tohoto limitu vejdete, nemusíte doplňkový prodej evidovat vůbec.

Více informací o EET u neziskových organizací naleznete v odkazu zde.

Pokud hledáte spolehlivý EET pokladní systém, který je cenově dostupný, vyzkoušejte např. Dotykačku, která má v Evropě přes 12 tisíc uživatelů.