Náš provoz není pravidelný a nemáme elektřinu ani signál – jak to řešit?

06|06|2016

Jsme zapsaný spolek, starající se o hřebenovou partii hor a udržující stále otevřenou turistickou útulnu, kde turistům poskytujeme drobné občerstvení (čaj, tatranky atd.). V místě není a nebude elektřina a je tam slabý nebo žádný dosah sítí mobilních operátorů (hranice s Polskem).

Provoz bývá velký a získané peníze stačí pouze na opravy útulny. 1) Budeme jako spolek muset mít registrační pokladnu, když provoz není pravidelný? 2) Jak to bude s tiskem účtenek zákazníkům v případě, že v útulně není elektřina a pomalý tisk by znamenal komplikace zvláště v zimním období, kdy útulnu navštíví mnoho běžkařů?

Ve vašem případě rozhodně není nutné pořizovat si registrační pokladnu. Mnohem lepším a levnějším řešením jsou různé moderní on-line systémy. Jejich vznik umožnil technologický vývoj v posledních letech, díky němuž nyní můžete své podnikání jednoduše obsluhovat třeba z tabletu nebo chytrého telefonu. K tomu si pořídíte jen malou příruční tiskárnu a je hotovo. 

Na českém trhu takový systém nabízí např. společnost Dotykačka.

Náklady jsou jen minimální – za on-line systém se většinou platí měsíční paušál ve výši několika stokorun. Ministerstvo navíc počítá s jednorázovou daňovou slevou 5000 Kč pro všechny živnostníky, kterých se v daném roce e-tržby týkaly. Významnou část nákladů si tak zkrátka odečtete z daní.

Nacházíte-li se v oblasti, která nemá pokrytí signálem, a evidování tržeb běžným způsobem by vám znemožnilo či zásadně ztížilo plynulý a hospodárný výkon činnosti, můžete dle § 11, hlavy III zákona o EET požádat správce daně o povolení evidovat tržby ve zjednodušeném režimu. Ve věci vaší žádosti správce daně rozhodne ve lhůtě 15 dnů ode dne jejího podání. V případě, že povolení dostanete, budete odesílat data jednorázově vždy do pěti dnů.

Pokud hledáte spolehlivý pokladní systém, který je cenově dostupný, vyzkoušejte např. Dotykačku, která má v rámci skupiny Solitea více jak 25 000 aktivních uživatelů.

Nenašli jste odpověď na váš problém?

Tvořte s námi obsah tohoto portálu. Napište nám, jaké informace vám chybí. Naši odborníci se budou věnovat všem vašim dotazům.

 
Váš dotaz:
Váš e-mail*:
Pro účely zodpovězení Vašeho dotazu zpracováváme osobní údaje

* položku je nutno vyplnit