Přivýdělek k zaměstnání

25|03|2019

Jsem zaměstnaná a při zaměstnání vyrábím textilní výrobky, které prodávám na Fleru a přes svůj e-shop. Prodám průměrně jednu položku za měsíc, ročně si takto v čistém přivydělám okolo 5–10 tis. Kč. Bude se mě EET také týkat? Jak jistě uznáte, bylo by to pro mě likvidační. Ten přivýdělek ale potřebuji – plat nestačí na mimořádné výdaje. Mám se raději již teď shánět po jiných alternativách přivýdělku?

Z Vašeho dotazu vyplývá, že se jedná o soustavnou činnost, tedy pravidelný prodej. V tomto případě jde o vedlejší příjem z podnikání dle § 7 daňového zákona, tudíž se na Vás EET vztahovat bude. Evidovanými tržbami se myslí platby v hotovosti, EET nepodléhají platby kartou a platby převodem na bankovní účet.

Pokud hledáte spolehlivý pokladní systém, který je cenově dostupný, vyzkoušejte např. Dotykačku, která má v rámci skupiny Solitea více jak 25 000 aktivních uživatelů.

Nenašli jste odpověď na váš problém?

Tvořte s námi obsah tohoto portálu. Napište nám, jaké informace vám chybí. Naši odborníci se budou věnovat všem vašim dotazům.

 
Váš dotaz:
Váš e-mail*:
Pro účely zodpovězení Vašeho dotazu zpracováváme osobní údaje

* položku je nutno vyplnit