Prodej cukrové vaty

08|09|2016

Chci se zeptat, zda pro mě platí povinnost mít EET, pokud budu prodávat cukrovou vatu?

Pro prodej cukrové vaty platí obdobné podmínky jako např. pro prodej zmrzliny. Jedná se nově podle vydané metodiky MF o třetí vlnu EET (stravování u stánků a v mobilních zařízeních) a povinnost evidovat tyto tržby nastává od 1. 3. 2018.

V případě stánkových prodejů doporučuji pořídit si jednoduchý on-line systém, díky kterému budete moci své podnikání ovládat jednoduše z tabletu nebo chytrého telefonu. K tomu si stačí zakoupit malou mobilní tiskárnu, a je to.

Takový systém dnes nabízí např. česká firma Dotykačka. Kromě klasického pronájmu licence nabízí i možnost zapůjčení pokladního systému pro jednorázové akce nebo pozastavení licence u sezónních provozů.

Náklady jsou jen minimální – za on-line systém se většinou platí měsíční paušál ve výši několika stokorun. Ministerstvo navíc počítá s jednorázovou daňovou slevou až 5000 Kč pro všechny živnostníky, kterých se v daném roce e-tržby týkaly. Významnou část nákladů si tak prostě odečtete z daní.

Pokud hledáte spolehlivý pokladní systém, který je cenově dostupný, vyzkoušejte např. Dotykačku, která má v rámci skupiny Solitea více jak 25 000 aktivních uživatelů.

Nenašli jste odpověď na váš problém?

Tvořte s námi obsah tohoto portálu. Napište nám, jaké informace vám chybí. Naši odborníci se budou věnovat všem vašim dotazům.

 
Váš dotaz:
Váš e-mail*:
Pro účely zodpovězení Vašeho dotazu zpracováváme osobní údaje

* položku je nutno vyplnit