Služby spadající do různých fází

20|06|2016

Zajímalo by mě, do které fáze EET se má zařadit podnikatel, který má více ekonomických činností (cz-nace). A jak postupovat, když některé jeho činnosti spadají do různých časových fází EET?

EET je rozděleno do čtyř fází, přičemž do každé fáze spadá určitý okruh činností. Zatímco např. stravovací či ubytovací služby je podnikatel povinen evidovat již v první vlně, maloobchod/velkoobchod může začít evidovat až od vlny druhé.

Představte si např. takový hotel – ubytování a stravování začne provozovatel evidovat v první vlně, tedy od 1. 12. 2016, prodej suvenýrů či dárkových poukazů na recepci ve druhé vlně od 1. 3. 2017 a služby jako masáže, kadeřnictví, kosmetiku či wellness centrum ve třetí vlně, jejíž start byl odložen na neurčito..

To je ale zbytečně komplikované. V zájmu snadnější orientace doporučujeme začít vše evidovat současně hned od první vlny. Ušetříte si čas i starosti o to, zda evidujete ty správné tržby ve správné fázi, a předejdete možným komplikacím.

Pokud hledáte spolehlivý EET pokladní systém, který je cenově dostupný, vyzkoušejte např. Dotykačku, která má v Evropě přes 12 tisíc uživatelů.