Společná pokladna pro dva subjekty?

18|07|2016

Mám v pronájmu horskou chalupu, kde provozuji hospůdku, a pronajala jsem ubytovací prostory sestře, která je dál pronajímá. Budeme muset každá mít svou reg. pokladnu, nebo mohou mít dva subjekty jednu reg. pokladnu a odesílat platby pod jiným evidenčním číslem?

Podnikáte-li se sestrou každá na své IČO, je třeba, abyste tržby evidovaly obě. Nemusíte k tomu mít nutně dvě pokladny – stačí, aby jedna z vás pověřila tu druhou tzv. evidencí tržeb v zastoupení.
Tzn. že např. vy budete pověřeným zástupcem a budete evidovat jak svoje tržby z provozu hospůdky, tak i tržby z ubytování (za vaši sestru). V případě tržby z ubytování tak bude na účtence uvedeno DIČ pověřeného zástupce (tedy vás), ale také IČO vaší sestry, aby bylo zřejmé, že se jedná o evidenci tržeb v zastoupení.

Pouze upozorňujeme, že poplatník, který evidováním tržeb pověří jiného poplatníka, se tímto pověřením nezbavuje odpovědnosti a nese i nadále důsledky spojené např. s porušením povinností dle zákona o EET.

Pokud hledáte spolehlivý pokladní systém, který je cenově dostupný, vyzkoušejte např. Dotykačku, která má v rámci skupiny Solitea více jak 25 000 aktivních uživatelů.

Nenašli jste odpověď na váš problém?

Tvořte s námi obsah tohoto portálu. Napište nám, jaké informace vám chybí. Naši odborníci se budou věnovat všem vašim dotazům.

 
Váš dotaz:
Váš e-mail*:
Pro účely zodpovězení Vašeho dotazu zpracováváme osobní údaje

* položku je nutno vyplnit