Tisk faktur na jiném počítači

24|08|2016

Ve své maloobchodní prodejně prodávám zboží pouze za hotové. Na prodané zboží vystavuji zákazníkovi zjednodušený daňový doklad (paragon), který vystavuji a tisknu přes PC na prodejně, kde mám skladový a pokladní program. Zřídka se stane, že zákazník nakoupí nad 10.000 Kč a platí hotově. V tom případě vystavuji zákazníkovi daňový doklad (příjmový doklad + fakturu). Fakturu tisknu na jiném PC, kde mám účetní program. Jak tuto tržbu zaeviduji na Finanční správě? Dejme tomu, že bych již měl vyřešené EET na pokladně v prodejně.

Pro EET není rozhodující, zda byla hotovost přijata prostřednictvím zjednodušeného daňového dokladu, anebo faktury.

Budete-li mít na prodejně pokladnu připravenou na EET, místo paragonu vydáte zákazníkovi účtenku obsahující všechny potřebné náležitosti. Rovněž při úhradě faktury v hotovosti, případně kartou či šekem tuto platbu zaevidujete pomocí pokladního systému a zákazníkovi vydáte účtenku.

Vystavená faktura je pouze doklad o tom, že vám vznikla pohledávka. Teprve po proplacení této faktury zaevidujete tržbu a vystavíte doklad o přijaté platbě, a to účtenku z pokladny v případě platby v hotovosti, v případě bankovního převodu jako doklad slouží výpis z účtu.

Je možné se obrátit přímo na dodavatele vašeho účetního programu, zda je nějakým způsobem připravený na EET, v opačném případě vám rádi pomůžeme s výběrem toho nejvhodnější řešení pro vaši provozovnu.

Máte-li zájem o podrobné informace či nezávaznou schůzku s naším obchodním manažerem, kontaktujte nás prosím na infolince 221 221 331.

Pokud hledáte spolehlivý pokladní systém, který je cenově dostupný, vyzkoušejte např. Dotykačku, která má v rámci skupiny Solitea více jak 25 000 aktivních uživatelů.

Nenašli jste odpověď na váš problém?

Tvořte s námi obsah tohoto portálu. Napište nám, jaké informace vám chybí. Naši odborníci se budou věnovat všem vašim dotazům.

 
Váš dotaz:
Váš e-mail*:
Pro účely zodpovězení Vašeho dotazu zpracováváme osobní údaje

* položku je nutno vyplnit