Týká se mě EET i když prodávám jen dva měsíce v roce?

18|01|2017

Provozuji stánkový prodej s pečivem a koloniálním zbožím pouze 2 měsíce v roce (červenec, srpen). Mohu si zažádat o výjimku, nebo musím kvůli dvěma měsícům podnikání kupovat vše na provoz EET?

Na sezónní provozy se bohužel žádná výjimka nevztahuje.

Jedná-li se o podnikatelskou činnost provozovanou za účelem zisku, ze které vám plynou tržby v hotovosti, platební kartou či jiným obdobným způsobem, pak se na vás EET vztahuje, a to bez ohledu na výši tržeb.

Kvůli EET však není třeba si pořizovat nákladnou pokladnu.

Elegantní a cenově dostupné řešení nabízí především hardwarové a softwarové řešení pokladního systému fungujícího prostřednictvím tabletu a odpovídající aplikace na platformě Android.

Postačí vám tedy tablet nebo chytrý telefon a malá mobilní tiskárna, na které budete tisknout účtenky zákazníkům.

Navíc si budete moci odečíst jednorázovou slevu na dani ve výši 5 000 Kč v tom zdaňovacím období, ve kterém poprvé zaevidujete tržbu, a to bez ohledu na skutečně vynaložené náklady.

Řešením vaší situace může být zapůjčení pokladního systému.

Krátkodobý pronájem celého systému vhodného pro EET na jeden den se vejde do 400 Kč (zahrnuje čtečku čárových kódů, dotykovou pokladnu, pokladní zásuvku, tiskárnu účtenek a papír do tiskárny).

Suma za dlouhodobý pronájem na jeden měsíc se pohybuje okolo 5 000 Kč.

Pokud hledáte spolehlivý pokladní systém, který je cenově dostupný, vyzkoušejte např. Dotykačku, která má v rámci skupiny Solitea více jak 25 000 aktivních uživatelů.

Nenašli jste odpověď na váš problém?

Tvořte s námi obsah tohoto portálu. Napište nám, jaké informace vám chybí. Naši odborníci se budou věnovat všem vašim dotazům.

 
Váš dotaz:
Váš e-mail*:
Pro účely zodpovězení Vašeho dotazu zpracováváme osobní údaje

* položku je nutno vyplnit