Vánoce vánoce přicházejí, aneb jak na stánkový prodej s eet

21|10|2019

Každý rok přibližně ve stejnou dobu přichází období adventu. Náměstí jsou svátečně vyzdobena a kolem vánočního stromu postávají hloučky lidí a vychutnávají si punč, horkou čokoládu nebo třeba trdelník. Tradiční vánoční trhy mají mnohaletou historii a pro malé a střední živnostníky a řemeslníky jsou neodmyslitelným zdrojem příjmů.

Zákon o elektronické evidenci tržeb (EET) vyvolal nejen mezi podnikateli na trzích horkou diskuzi. Stánkový prodej s eet se stal neodmyslitelnou realitou a vyvstala otázka, jaký tedy pokladní systém pro vánoční trhy zvolit, aby s přehledem a bez zbytečných front zvládnul odbavit desítky až stovky zákazníků, kteří si přišli vybrat dárek pro své blízké. V následujících bodech shrneme nejpodstatnější funkce a vlastnosti, které jsou nezbytné pro úspěšné zvládnutí stánkového prodeje s eet. 

  1. Vybírejte lehké přenosné zařízení, které vám nezabere téměř žádné místo na prodejní ploše.
  2. Oceníte také malou bluetooth tiskárnu, kterou si můžete jednoduše připnout např. na opasek.
  3. Máte-li mnoho položek a nechcete se zdržovat s jejich zadáváním do pokladny, bude vám velkým přínosem funkce okamžitého prodeje, kdy množství a hodnotu zboží naťukáte pomocí jednoduché kalkulačky.
  4. Díky možnosti internetového připojení pomocí GSM karty libovolného operátora se nemusíte spoléhat na to, zda se v místě vašeho podnikání vyskytuje wifi.
  5. Svým zákazníkům můžete nabídnout i platbu kartou. V nabídce jsou platební terminály pevné i bezdrátové s nulovým poplatkem za pronájem a minimální provizí pro banku.
  6. Podle charakteru vašeho prodeje se také dívejte na možnost připojení dalších periferií, jako jsou např. váhy, čtečka čárových kódů nebo pokladní zásuvka.

Přestože vlastní výroba zatím EET nepodléhá, jelikož 3. a 4. vlna byla odložena až na 1. 5. 2020, maloobchodní prodejci evidovat musí. Jestliže tedy na vánočních trzích přeprodáváte zboží od jiného dodavatele, buďte připraveni včas. Vrhněte se na stánkový prodej s EET a využijte akční ceny pokladen např. pokladního systému Dotykačka.

Potřebujete si EET pokladnu jen zapůjčit na 1 den, víkend či třeba na dobu trvání vaší sezóny? Využijte možnosti zapůjčení pokladního systému a prodávejte jednoduše a rychle právě třeba s Dotykačkou.

Pokud hledáte spolehlivý pokladní systém, který je cenově dostupný, vyzkoušejte např. Dotykačku, která má v rámci skupiny Solitea více jak 25 000 aktivních uživatelů.

Nenašli jste odpověď na váš problém?

Tvořte s námi obsah tohoto portálu. Napište nám, jaké informace vám chybí. Naši odborníci se budou věnovat všem vašim dotazům.

 
Váš dotaz:
Váš e-mail*:
Pro účely zodpovězení Vašeho dotazu zpracováváme osobní údaje

* položku je nutno vyplnit