Nejsem nemyslící rodné číslo!

Nejsem nemyslící rodné číslo!

19|08|2015

Petr Pistorius provozuje ve Vrchlabí restauraci a už od počátku letní sezóny pracuje s novým pokladním systémem. Po důkladném hledání vhodné varianty se rozhodl pro řešení na platformě Android.

Podnikání se věnuje už od počátku devadesátých let a v současné době provozuje restauraci o zhruba sto místech. Také on hledal zařízení, které mu usnadní správu agendy v restauraci a také kontrolu prodeje. Pátral proto na internetu po nejvhodnějším zařízení a narazil na Dotykačku, kterou využívá od 15. června letošního roku. Podle Petra Pistoria není žádný problém naučit se Dotykačku ovládat. „Pracovat s Dotykačkou se naučíte během jednoho dne, i když chápu, že každý má jiné dispozice pro práci buď s PC, nebo tabletem,“ vysvětluje majitel restaurace. „Pochopení a využívání systému v plné míře je otázkou maximálně jednoho týdne. Ulehčí vám správu skladu, inventury, pokladnu. Máte aktuální přehled v jakoukoli hodinu o tržbě, stavu hotovosti i skladu. Každý normální hospodský už tento systém má, protože mu usnadňuje práci a šetří peníze,“ uzavírá Petr Pistorius.

Na zavedení e-tržeb je majitel vrchlabské restaurace připraven, ale stejně jako mnoho jiných podnikatelů ho považuje za nesmyslný. „Ze zkušenosti vím, že pokud se chce, dá se obejít a přelstít jakýkoli systém a nařízení,“ upozorňuje na jednu z typických dovedností Čechů Petr Pistorius. Skeptický je i ohledně přínosu, který mají e-tržby v budoucnu pro Českou republiku mít. „Do státní kasy tento systém nepřinese žádnou významnou položku, co se výběru daní týká.“ Otázku, zda stát dnes nechce od restauratérů až příliš, považuje za příliš komplexní a podle něj je na dlouhou debatu. „Myslím, že stát už dnes kecá do všeho,“ stroze shrnuje podnikatel.

Jak se tedy podle Petra Pistoria v Česku restauratérům podniká? „Dnes se moc nepodniká, spíše se přežívá a hledá motivace k další práci, protože jste neustále cíleně stresováni státním aparátem,“ myslí si majitel vrchlabské restaurace. „Osobně jsem to vyřešil tak, že nic nepodepisuji, s nikým se nebavím, když nechci, a hlavně neplatím. Přestal jsem hrát s hygienou, Českou obchodní inspekcí a dalšími parazity hru ‚vlk se nažere a koza zůstala celá‘, tzn. ‚nějak se přece domluvíme, pane vedoucí‘,“ naráží ze zkušenosti na praktiky státních orgánů Petr Pistorius. „Začal jsem prosazovat názor, že nejsem pouze nemyslící rodné číslo, ale lidská bytost s mozkem a vlastním úsudkem a hlavně se jménem,“ uzavírá debatu vrchlabský podnikatel.

Pokud hledáte spolehlivý pokladní systém, který je cenově dostupný, vyzkoušejte např. Dotykačku, která má v rámci skupiny Solitea více jak 25 000 aktivních uživatelů.

Nenašli jste odpověď na váš problém?

Tvořte s námi obsah tohoto portálu. Napište nám, jaké informace vám chybí. Naši odborníci se budou věnovat všem vašim dotazům.

 
Váš dotaz:
Váš e-mail*:
Pro účely zodpovězení Vašeho dotazu zpracováváme osobní údaje

* položku je nutno vyplnit