On-line nejsme a nebudeme. U nás si lidé povídají

On-line nejsme a nebudeme. U nás si lidé povídají

30|07|2015

„Wi-Fi nemáme, povídejte si mezi sebou,“ lakonicky sděluje tabulka v jednom krkonošském penzionu. A opravdu – tady o internetové spojení se světem nikdo nestojí. Ani o to mobilní. Hosté sem jezdí právě proto, že jsou v podstatě odříznuti od světa.

„Lidé jsou tu ‚odsouzeni‘ k tomu, aby si opravdu odpočinuli. Na sledování e-mailu v mobilech a podobné věci tu mohou rozhodně zapomenout,“ říká trochu výhružně Kamil, který svůj krkonošský penzion rozjel se spoustou podobných „off-linových“ vychytávek. 

Na dobré slovo tu třeba funguje i občerstvení. Hosté si mohou natočit pivo, dát si utopence nebo nakládaný hermelín, vzít si limonádu nebo zmrzlinu z ledničky, aniž by je někdo kontroloval. To, co zkonzumují, jen zapíší na papírový účet ke svému pokoji. Důvod je prostý – penzion je na samotě, a tak není moc možností, kde se večer po túře najíst a napít. 

„Lidem takový systém vyhovuje. Většinou vše poctivě zapisují, na závěr pobytu s nimi vše vyúčtujeme,“ vypráví Kamil. Dodává, že hosté nijak zvlášť nešvindlují. „Spíš zkrátka zapomenou něco na účet zapsat. Pořád je to ale lepší, než tu platit celý večer člověka, který by jídlo a pití vydával,“ usmívá se svérázný šéf. 

Kamil mává rukou i nad elektronickou evidencí tržeb, kterou chce ministerstvo financí rozjet příští rok. „Zatím jsem to nijak neřešil. Jisté je, že internet sem kvůli tomu zavádět nebudu,“ kroutí hlavou. S podobnými případy koncept e-tržeb počítá a podle lidí z ministerstva financí by měl umožňovat výjimku z povinnosti evidovat tržby on-line. V takovém případě bude Kamil moci podnikat dále – ve zjednodušeném off-line režimu. 

 

Pokud hledáte spolehlivý pokladní systém, který je cenově dostupný, vyzkoušejte např. Dotykačku, která má v rámci skupiny Solitea více jak 25 000 aktivních uživatelů.

Víte, že...?

...nedostatečné pokrytí signálem pro datové připojení v místě vašeho podnikání neznamená, že nemůžete podnikat? Stačí zažádat o výjimku tzv. zjednodušeného (OFF-LINE) režimu.

Nenašli jste odpověď na váš problém?

Tvořte s námi obsah tohoto portálu. Napište nám, jaké informace vám chybí. Naši odborníci se budou věnovat všem vašim dotazům.

 
Váš dotaz:
Váš e-mail*:
Pro účely zodpovězení Vašeho dotazu zpracováváme osobní údaje

* položku je nutno vyplnit

„Nic se tady nezmění,“ slibuje majitel penzionu. „Nikdo z našich hostů si na chybějící signál nestěžuje. A kdyby se někdo ozval, tak na něj vyběhnu. Jen ať si povídají, hrají s dětmi, opékají buřty, brnkají u ohně na kytaru nebo si zkusí bojovku v lese,“ zakončuje.