Papírování byla moje noční můra

Papírování byla moje noční můra

30|07|2015

Papírování se vždycky děsila. Když začala karlovarská zahradnice Markéta Knopová podnikat, musela se věnovat i účetnictví. A to byl kámen úrazu. Provoz v jejím zahradnictví sice není tak velký, aby nad čísly trávila dlouhé hodiny, ale i tak jí inventura všech položek zabírala spoustu času.

„V našem oboru se většinou ještě všechno řeší obyčejnou tužkou a blokem, často jsme vyjížděli prodávat i do terénu, kam s sebou rozhodně netaháme těžkou kasu, kterou máme v prodejně,“ říká.

Administrativu okolo podnikání považovala dlouho za nutné zlo, ani ji nenapadlo hledat řešení, které by jí práci ulehčilo. „Technologiím nerozumím, spíš se jich taky trochu děsím. Dlouho jsem se bránila třeba chytrému mobilu. Stejně jsem vždy jenom volala nebo psala zprávy. Na nic jsem ho nepotřebovala,“ vysvětluje paní Knopová a skoro se omlouvá. 

Teprve syn, který studuje na střední škole informační technologie a po večerech designuje webové stránky, jí ukázal systém, díky němuž by si mohla práci s účetnictvím zjednodušit. „Nejdříve mě ale musel naučit zacházet s tabletem, který mi celá rodina koupila jako dárek k narozeninám,“ vypráví zahradnice. 

Na tabletu jí pak syn rozjel nový pokladní systém. „Naučila jsem se pár základních kroků a docela mi to vyhovuje. I když se pořád trochu děsím, že to nemám na papíru. Syn se mi směje, že jsem z analogové generace,“ dodává Markéta Knopová. Spokojená je hlavně s tím, že jí nový software šetří čas na podnikání. 

„Navíc díky připojené tiskárničce na účtenky nemusím nic vypisovat, což mě taky zdržovalo, a mám přehled o aktuálním stavu zásob. Když mi něco dochází, okamžitě o tom vím, a neřeším to na poslední chvíli. S technikou se asi budu prát napořád, ale má to něco do sebe,“ zakončuje.

Pokud hledáte spolehlivý pokladní systém, který je cenově dostupný, vyzkoušejte např. Dotykačku, která má v rámci skupiny Solitea více jak 25 000 aktivních uživatelů.

Nenašli jste odpověď na váš problém?

Tvořte s námi obsah tohoto portálu. Napište nám, jaké informace vám chybí. Naši odborníci se budou věnovat všem vašim dotazům.

 
Váš dotaz:
Váš e-mail*:
Pro účely zodpovězení Vašeho dotazu zpracováváme osobní údaje

* položku je nutno vyplnit