Velkou „kalkulačku“ nahradil tabletem

Velkou „kalkulačku“ nahradil tabletem

05|09|2015

Dlouho používal tlačítkovou pokladnu, která byla sice drahá, avšak prakticky uměla jen vytisknout účtenku. Když se začaly rojit první úvahy o zavedení elektronické evidence tržeb, začal podnikatel Bohumil Aubrecht přemýšlet o propracovanějším pokladním systému. Nejen kvůli samotným e-tržbám, chtěl také získat větší komfort a mít lepší přehled o svém podnikání.

V Jilemnici si před třemi měsíci otevřel obchod s chovatelskými potřebami, kde kromě toho nabízí i živá zvířata, osiva, vlastní sadbu a zahrádkářské potřeby. Předtím měl obchod v Želeném Brodě, kde využíval původní pokladnu. Stála ho necelých dvanáct tisíc bez DPH, ovšem šlo pouze o zjednodušenou verzi, k níž nebylo možné připojit žádné periferie, např. váhu či čtečku čárových kódů. 

Byla to v podstatě velká kalkulačka se šuplíkem,“ popisuje Bohumil Aubrecht. Začal proto pátrat po něčem novém. Vyzkoušel několik systémů a nakonec zvolil tablet s operačním systémem Android a pokladním softwarem, který slouží jako intuitivní dotyková pokladna. K tabletu si pořídil stojan, zásuvku na peníze, čtečku čárových kódů a tiskárnu na účtenky. A bylo hotovo. 

Systém může díky systému Android fungovat na mnoha různých zařízeních, včetně chytrého mobilního telefonu. Možný je i vzdálený přístup, takže podnikatel vidí, co se v prodejně odehrává. Vedle toho umí chytrá pokladna evidovat zákazníky a vést bonusový a slevový program, lze v ní též tzv. zaparkovat účet zákazníka, který ještě nakupuje, a mezitím odbavit jiného, poskytuje přehled tržeb a hlavně jednotlivých položek. Kromě zákaznických programů dokáže systém také zkontrolovat zaměstnance a jejich přístupy, hlídá inventury a skladové hospodářství. 

Víte, že...?

...na trhu existují cenově dostupné pokladní systémy se skutečně intuitivním ovládáním? Kromě připravenosti na e-tržby mohou vašemu podnikání přinést usnadnění provozní evidence.

Pokud hledáte spolehlivý pokladní systém, který je cenově dostupný, vyzkoušejte např. Dotykačku, která má v rámci skupiny Solitea více jak 25 000 aktivních uživatelů.

Nenašli jste odpověď na váš problém?

Tvořte s námi obsah tohoto portálu. Napište nám, jaké informace vám chybí. Naši odborníci se budou věnovat všem vašim dotazům.

 
Váš dotaz:
Váš e-mail*:
Pro účely zodpovězení Vašeho dotazu zpracováváme osobní údaje

* položku je nutno vyplnit

Právě skladové hospodářství se chystám brzy zavést, abych měl lepší kontrolu nad zbožím. To je pro mě velký přínos. A tím, že jsem přešel na čárové kódy, se mi výrazně celý prodej zjednodušil. Dříve to nebylo možné,“ říká Bohumil Aubrecht, který se s dotykovou pokladnou naučil pracovat sám. „Za půl dne to zvládla dokonce i moje přítelkyně, která ani nepoužívá chytrý telefon a nové technologie ji nijak zvlášť neberou,“ dodává. 

Politické hrátky ohledně termínu zavádění e-tržeb proto nyní nechávají jilemnického podnikatele v klidu. „Teď už mám v obchodě vše, co bude potřeba. Je mi tedy jedno, zda a kdy to zavedou. Pro mě je nejdůležitější, že jsem díky pokladnímu systému vtiskl svému podnikání větší řád,“ zakončuje.