Co je to FIK a BKP?

Co je to FIK a BKP?

09|12|2019

Součástí datové zprávy, která se odesílá na příslušné finanční úřady a tiskne na fyzické stvrzenky vydávané zákazníkům, jsou i dva unikátní kódy.

Z bezpečnostního kódu poplatníka (BKP) dané úřady zjistí vazbu mezi poplatníkem a jím vydávanou účtenkou. Jeho podoba je určena vyhláškou ministerstva financí.

Fiskální identifikační kód (FIK) je identifikátor potvrzující, že správce daně zaevidoval tržbu na základě původní datové zprávy. Je to několikamístný unikátní kód generovaný servery finanční zprávy v řádech sekund po obdržení datové zprávy o tržbě.

Jsou to právě tyto dva kódy, jimiž zákazníci mohou ověřovat korektnost evidence tržeb přímo na finančních úřadech či přímo na generálním finančním ředitelství. Tyto úřady vytvořily pro zpětnou kontrolu on-line formuláře a slibují, že žádný nahlášený případ nezůstane nezkontrolován.

Pokud hledáte spolehlivý pokladní systém, který je cenově dostupný, vyzkoušejte např. Dotykačku, která má v rámci skupiny Solitea více jak 25 000 aktivních uživatelů.

Nenašli jste odpověď na váš problém?

Tvořte s námi obsah tohoto portálu. Napište nám, jaké informace vám chybí. Naši odborníci se budou věnovat všem vašim dotazům.

 
Váš dotaz:
Váš e-mail*:
Pro účely zodpovězení Vašeho dotazu zpracováváme osobní údaje

* položku je nutno vyplnit