Co je to FIK a BKP?

Co je to FIK a BKP?

29|07|2015

Součástí datové zprávy, která se bude odesílat na příslušné finanční úřady i fyzické stvrzenky vydávané zákazníkům, budou i dva unikátní kódy.

Z bezpečnostního kódu poplatníka (BKP) dané úřady zjistí vazbu mezi poplatníkem a jím vydávanou účtenkou. Až budoucnost ukáže, jak se tento kód bude generovat, a jeho podoba bude určena vyhláškou ministerstva financí.

Fiskální identifikační kód (FIK) je identifikátor potvrzující, že správce daně zaevidoval tržbu na základě původní datové zprávy. Je to několikamístný unikátní kód generovaný servery finanční zprávy v řádech sekund po obdržení datové zprávy o tržbě.

Budou to právě tyto dva kódy, jimiž budou zákazníci moci ověřovat korektnost evidence tržeb přímo na finančních úřadech či přímo na generálním finančním ředitelství. Tyto úřady vytvoří pro zpětnou kontrolu on-line formuláře a slibují, že žádný nahlášený případ nezůstane nezkontrolován.

Pokud hledáte spolehlivý EET pokladní systém, který je cenově dostupný, vyzkoušejte např. Dotykačku, která má v Evropě přes 12 tisíc uživatelů.

Nenašli jste odpověď na váš problém?

Tvořte s námi obsah tohoto portálu. Napište nám, jaké informace vám chybí. Naši odborníci se budou věnovat všem vašim dotazům.

 
Váš dotaz:
Váš e-mail:
Pro účely zodpovězení Vašeho dotazu zpracováváme osobní údaje