Jaké druhy plateb jsou do e-tržeb (EET) zahrnuty?

Jaké druhy plateb jsou do e-tržeb (EET) zahrnuty?

13|10|2019

Cílem e-tržeb je evidence a kontrola všech tržeb v hotovosti, včetně prostředků, které představují peníze (žetony, kupony). Evidují se také platby platby stravenkami nebo směnkami a šeky. Platby kartou, přímé mezibankovní platby a platby formou inkasa předmětem e-tržeb nejsou.

Zákon o evidenci tržeb, přesněji jeho § 5, vymezuje, jaké platby podléhají e-tržbám. Kromě plateb v hotovosti do této kategorie spadají také bezhotovostní platby prostřednictvím směnky, šeku nebo platební prostředky obdobné povahy (např. stravenky, předplacené dárkové karty apod.).

Režim evidence tržeb je tedy platný i pro provozovatele e-shopů či jiných forem zásilkového prodeje, pokud přijímají zákonem definované formy tržeb – zejména tedy hotovost a obdobná platidla. Může tedy jít i o prodej zboží doručovaného prostřednictvím kurýrní služby, pokud je hrazeno na místě v hotovosti.

Pokud hledáte spolehlivý pokladní systém, který je cenově dostupný, vyzkoušejte např. Dotykačku, která má v rámci skupiny Solitea více jak 25 000 aktivních uživatelů.

Nenašli jste odpověď na váš problém?

Tvořte s námi obsah tohoto portálu. Napište nám, jaké informace vám chybí. Naši odborníci se budou věnovat všem vašim dotazům.

 
Váš dotaz:
Váš e-mail*:
Pro účely zodpovězení Vašeho dotazu zpracováváme osobní údaje

* položku je nutno vyplnit