Řešení pro EET zdarma? Jak zvolit správnou licenci?

Řešení pro EET zdarma? Jak zvolit správnou licenci?

26|10|2016

Díky mimořádné slevě na dani máte možnost přejít na elektronickou evidenci zcela bez nákladů. Aby ale nový systém spolehlivě fungoval, měli byste si vybrat spolehlivého dodavatele.

Při přechodu na EET se musíte nejprve rozhodnout, jak chcete nový pokladní systém využívat. Pokud vám jde výhradně o to, abyste splnili podmínky nového zákona o elektronické evidenci tržeb, postačí vám chytrý telefon (případně tablet) a bezdrátová tiskárna. Do něj si za několik set korun nahrajete aplikaci, která vám umožní účtovat a zároveň odesílat potřebná data pro elektronickou evidenci tržeb.

Krátkodobé šetření se nemusí vyplatit

Jednorázová investice do aplikace však může přinést řadu problémů. Při koupi systému u dodavatele, který si naúčtuje pouze jednorázovou částku, nemůžete očekávat asistenci v případě, že budete mít se systémem potíže. Stejný problém může nastat při nutnosti systém aktualizovat – ať už z důvodu vyššího uživatelského komfortu nebo třeba kvůli změně legislativy. Některé firmy si dokonce poplatky za asistenci nebo údržbu vybírají skrytě. Jsou stanoveny ve smlouvě, zákazník se s nimi však setká až ve chvíli, kdy potřebuje problém vyřešit. Zdánlivě jednorázová suma v sobě tak může ukrývat nemilé překvapení.

Systém za slevu na dani

Měli byste proto zvážit, zda není lepší přechod na elektronický systém využít efektivněji. Jedno z nejuniverzálnějších řešení pro malé podnikatele nabízí Dotykačka. Pokladní systém Dotykačka MOBILNÍ pořídíte za 4 990 Kč bez DPH. Mějte však na paměti, že podnikající fyzické osoby, kterých se bude týkat povinnost začít vést elektronickou evidenci tržeb, mají nárok na mimořádnou slevu 5 000 Kč na dani. Díky ní máte příležitost získat zdarma moderní, spolehlivý a všestranný systém pro EET.

Nejlepší poměr ceny a výkonu

Abyste mohli systém provozovat co nejefektivněji a měli co nejlepší přehled o svém podnikání, měli byste si pořídit i spolehlivou licenci. Platí se obvykle paušálně (podobně jako mobilní služby) a zprostředkovatel vám za to nabídne pokročilé funkce, uživatelskou i technickou podporu a pravidelné aktualizace. Mezi funkce, které licencované pokladní systémy nabízejí, patří třeba kategorizace slev, zdanění nebo informace o skladových zásobách. Mimo jiné také dovedou zpracovávat reporty v excelovském formátu.

Co všechno může zahrnovat měsíční poplatek?

  1. pravidelné aktualizace
  2. údržbu aplikace v souladu s aktuální legislativou
  3. technickou podporu (často nepřetržitou)
  4. podrobně zpracované a aktualizované návody k používání
  5. zálohování dat na vzdáleném uložišti (cloudu)
  6. pružné řešení záručních i pozáručních oprav
  7. možnost zapůjčení náhradního pokladního zařízení v případě poruchy

Licence na míru

Řada podnikatelů se pravidelnému placení poplatků brání ze strachu, že za své peníze dostanou řadu služeb, které ve skutečnosti nevyužijí. Je proto klíčové vybrat správnou licenci. Většina firem nabízí několik druhů licencí pro malé i velké podnikatele. Například licence Dotykačka SNADNO je šitá na míru začínajícím podnikatelům a malým provozovnám. Měsíčně stojí 289 Kč bez DPH. Všechny základní funkce včetně EET na ní fungují stejně jako na dražší licenci, chybí však nadstavbové funkce postradatelné pro menší byznys, jako je například aplikace pro skladové zásoby.

Pro velké podnikatele

Dále jsou v prodeji velké pokladní systémy, které jsou zpravidla šité na míru velkým firmám. Provozovatelé těchto systémů se však netají tím, že jejich filozofií není stát se řešením „pro davy“. Mohou se u nich vyskytnout problémy s nabíráním většího počtu zákazníků a pro malého nebo středního podnikatele mohou být v důsledku nevýhodné nejen z pohledu ceny.

Pokud hledáte spolehlivý pokladní systém, který je cenově dostupný, vyzkoušejte např. Dotykačku, která má v rámci skupiny Solitea více jak 25 000 aktivních uživatelů.

Nenašli jste odpověď na váš problém?

Tvořte s námi obsah tohoto portálu. Napište nám, jaké informace vám chybí. Naši odborníci se budou věnovat všem vašim dotazům.

 
Váš dotaz:
Váš e-mail*:
Pro účely zodpovězení Vašeho dotazu zpracováváme osobní údaje

* položku je nutno vyplnit